Par Archery Animals

Archery Animals projekta īstenotāji ir Andris Kuzņecovs un Inga Čigone.  

    Andris ir idejas radītājs. Viņš ar loka šaušanu nodarbojas kopš 2009.gada, šaujot ar tradicionālo loku (longbow), bet pēc astoņiem gadiem to nomainot uz kompaktloku. Sākotnējā aizraušanās un hobijs ir pāraudzis par nopietnu nodarbošanos ar šo sporta veidu un neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Kopā ar domubiedriem Andris ir dibinājis un vada Latvijas loka šaušanas klubu „Savage Archer”, tajā iesaistot dalībniekus no visas Latvijas un regulāri rīkojot loka šaušanas sacensības. Kopš 2010.gada Andris ir piedalījies visos Eiropas un pasaules IFAA čempionātos, kas tika organizēti Eiropā, pēdējos gados gūstot arī godalgotas vietas. 2022.gadā BB-C klasē Andris izcīnīja Eiropas čempiona titulu loka šaušanas sacensībās EIAC2022 Somijā, uzstādot arī 3 pasaules rekordus, un EBHC2022 Francijā.   

    Savā loka šāvēja karjeras laikā Andrim ir bijusi iespēja iepazīt un izmēģināt daudzu vadošo uzņēmumu ražotos loka šaušanas 3D mērķus, novērtēt to kvalitāti un dizainu, arvien domājot par to, ko varētu uzlabot. Gandrīz pats par sevi saprotams secinājums bija, ka ideālais 3D mērķa modelis ir jāmēģina izveidot pašam.

Inga ar loka šaušanu ir saistīta jau kopš 2014.gada, vairākus gadus šāvusi ar olimpisko loku, tagad to nomainot uz kompaktloku BB-C klasē. Inga ir piedalījusies loka šaušanas sacensībās Baltijas valstīs un 2022.gadā debitēja EBHC2022 Francijā, kā arī ir loka šaušanas tiesnese.

Andrim un Ingai apvienojot idejas, zināšanas un vēlmes, 2020.gadā tapa Archery Animals projekts un tika uzsākta 3D mērķu ražošana un tirdzniecība. Sākumā tika izveidoti daži 3D zvēru mērķi, taču tagad Archery Animals pasaulei aktīvi pievienojas arvien jauni lielāki un mazāki zvēru mērķi un šaušanas formas (kubi). Ieguvuši atzinību un atpazīstamību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, Archery Animals dodas pie Eiropas loka šāvējiem ar nākotnes plāniem ielauzties arī plašajā pasaules tirgū. 

Archery Animals 3D zvēru modeļi tiek veidoti sadarbībā ar profesionāliem tēlniekiem un māksliniekiem, kur katrs modelis ir unikāls mākslas darbs. Pielietojot jaunākās tehnoloģijas un kvalitatīvākās PU izejvielas, katram 3D modelim tiek atrasta perfektā formula, lai tas būtu ideāli piemērots šaušanai ar jebkura veida loku un arbaletu. 

Sadarbībā ar sporta kluba „Savage Archer” loka šāvējiem visi 3D modeļi tiek rūpīgi testēti. Testi ir pierādījuši, ka tie iztur šāvienu gan no tradicionālā loka, gan no spēcīgākajiem kompaktlokiem, un ka to materiāls ir ļoti pateicīgs, izturīgs un ilgmūžīgs. Izraujot bultu, pēc mirkļa šautā vieta aizdzīst (aizvelkas). Ražošanā tiek izmantotas krāsvielas un pigmenti, un pie katra 3D modeļa strādā mākslinieks, to personīgi pašrocīgi izkrāsojot. 

Archery Animals 3D zvēru modeļi sniedz gan funkcionālu kvalitāti, gan estētisku baudījumu.